POLE ANTENOWE

Budowa odpowiedniego i prawidłowo wyregulowanego pola antenowego jest niezbędna do pobierania sygnału telewizyjnego z satelity bądź z telewizji cyfrowej naziemnej. Dodatkowo pole antenowe jest często najsłabszym ogniwem systemu. Rozumiemy przez to fakt, że bez dobrze wykonanej instalacji urządzenia, które mają za zadanie dystrybucję sygnału nie będą działać prawidłowo. Dzięki wyspecjalizowanym miernikom natężenia sygnału jak również wieloletniemu doświadczeniu na terenie całego kraju jesteśmy w stanie zaoferować nowoczesne i skuteczne rozwiązania.

Zbiorcze pole antenowe charakteryzuje się jednym zespołem anten satelitarnych i naziemnych. Sygnał dostarczany przez anteny jest sumowany przez instalację multiswitch’ową następnie w zależności od wykonywanej instalacji trafia do stacji czołowej bądź do gniazdka telewizyjnego na końcu instalacji. Na tym etapie nie możemy też zapomnieć o odpowiednich urządzeniach aktywnych jak np. wzmacniacze sygnału. Niezbędnym elementem dobrze wykonanej instalacji  jest zabezpieczenie kabla koncentrycznego od przepięcia elektrycznego wywołanego przez wyładowania atmosferyczne.

Stabilność i jakość sygnału są najważniejszym czynnikiem, żeby zapewnić w obiekcie hotelowym jak najlepszą jakość i komfort dla gościa. Zapewniamy to stosując sprawdzone rozwiązania technologiczne jak również stosujemy się do wszystkich norm, które wynikają z prawa budowlanego.