Zmiana nadawania częstotliwości sygnału DVB-T na DVB-T2

1 lipca 2021

Drodzy hotelarze w związku ze zmianą nadawania częstotliwości sygnały DVB-T na DVB-T2 w roku 2022 nastąpi duża zmiana i na pewno w dużej części obiektów hotelowych przysporzy to sporo kłopotów. W dużym skrócie możemy napisać, że większość telewizorów hotelowych wyprodukowanych przed rokiem 2016 nie obsługuje formatu DVB-T2 i kodeka wideo H.265/HEVC.

Współcześnie produkowane stacje czołowe nie są też przystosowane do konwersji sygnału wstecz czyli z DVB-T2 (KODEK H.265/HEVC) na stary format DVB-T (KODEK H.264/AVC)

Niestety dla większości z Państwa będzie się to wiązało z inwestycją w nowe telewizory hotelowe. Poniżej załączamy harmonogram przejścia w poszczególnych częściach Polski.

Radzimy i mocno zachęcamy do kontaktu zawczasu żeby przygotować się do tego procesu. Prosimy pamiętać, że Państwa obiekt nie będzie jedynym obiektem potrzebującym nowego sprzętu. Już teraz obserwujemy wyraźne podwyżki sprzętu przemysłowego RTV. Bardzo wysoka podaż w okresie poprzedzającym zmianę częstotliwości będzie się wiązać z windującymi cenami jak również z bakami w towarze u wiodących producentów.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu nasi przedstawiciele odpowiedzą na wszystkie nurtujące państwa pytania.

Telewizory hotelowe

Magicinfo

Stacje czołowe

Samsung LYNK Cloud